Deset nejlepších svatebních barev pro jaro 2016 dle PANTONE

Pantone před několika týdny představilo 10 barev pro jaro roku 2016, které jsou ideální pro plánovanou svatbu. Vaše svatba si jistě zaslouží velikou pozornost a v případě výběru vhodných barev platí toto pravidlo dvakrát. Níže se můžete inspirovat barevnou paletou, kterou zvolili v Pantone jako hit pro jarní měsíce příštího roku.

 

S plánováním svatby přicházejí ty největší a zásadní rozhodnutí. Každá nevěsta a ženich má přání, aby ten jejich společný den byl nezapomenutelný. Nebudeme si nic nalhávat, ale není to úplně jednoduché, proto je důležité přípravu nepodcenit. Pokud jste právě jeden z páru, které plánují svatbu na nadcházející jaro, tak je tento článek přímo pro vás. Na úplném začátku byste si měli zvolit základní barvu nebo kombinaci barev, které budou charakterizovat celý váš den. Od vašeho výběru se poté bude odvíjet nákup doplňků, dekorace, kytice atd. S touto zásadní otázkou vám může pomoci, již zmíněný Pantone. Jestli se ptáte, co tento výraz vlastně znamená, pokusím se vám ho přiblížit. Pantone Matching System je patentovaný barevný prostor využívaný převážně v tisku, ale pracují s ním i výrobci barev, vláken, textilií a plastů. Jednoduše si představte přesně danou paletu barev, z které bylo vybráno TOP 10 barev pro jaro 2016. A teď už k naší desítce nejlepších.

Růžová je klasická barva používaná ve svatebních dekoracích a první z deseti vybraných barev je PANTONE 13-1520 Rose Quartz (náš vlastní překlad: růžový křemen). Je to uklidňující odstín růžové s jemnými tóny a perfektně se hodící k bílé a šedé barvě.

svatebni_barvy_jaro_2016_02

Zdroj: Groom-The Perfect Palette/Rose Cocktail-Erin McGinn via SMP/Bouquet- Mirelle Carmichael Photography via SMP/Rose Pink Dress & Rings-Blaine Siesser Photography via SMP

Odstín oranžové PANTONE 16-1548 Peach Echo (náš vlastní překlad: broskev) je jednou z dalších jarních barev pro rok 2016. Evokuje přátelské vlastnosti, teplo a určitou přístupnost. V kombinaci s růžovou a zlatou barvou navodí neuvěřitelně romantickou atmosféru.

svatebni_barvy_jaro_2016_03

Zdroj: Centerpiece, Bridesmaids & Cakes-Sandra Marusic Photography via Mod Wedding/Table Settings-Katelyn James Photography/Bouquet-Amanda Crean Photographers via SMP

Tento odstín světle modré udělá každou součást vaší svatby tak příjemnou, jako je samotné modré nebe nad vámi. Skvělou kombinací k PANTONE 15-3919 Serenity (náš vlastní překlad: klid) je broskvová barva.

svatebni_barvy_jaro_2016_04

Zdroj: Centerpiece-Aaron Delesie Photographer via Fab Mood/Bridesmaid-Sylvie Gil Photography via SMP/Cake-Anneli Marinovich via B Loved Blog/

Námořníky inspirovaná modrá s názvem PANTONE 19-4049 Snorkel Blue (jednoduše šnorchlově modrá 🙂 ). Tato barva v kombinaci s hnědou (nebo jinou neutrální barvou) dodá vaší svatbě velmi elegantní a rustikální nádech.

Zdroj: vše od SMP

Většina zmíněných barev je spíše klidných a navozujících něžnou atmosféru. Ale tato PANTONE 12-0752 Buttercup (mírně upravený překlad: levandulový blatouch) vás přiblíží více k létu a slunci. Při dodání kontrastní fialové barvy, sehrají velmi harmonický příběh.

svatebni_barvy_jaro_2016_10

Zdroj: zde

Jemný odstín aqua. To je PANTONE 13-4810 Limpet Shell (mírně přizpůsobený překlad: mořská mušle). Podmanivost jasné a svěží barvy evokující moderní dobu.

Zdroj: Cake-Hunter Ryan Photo via Artfully Wed/Bridesmaids-Whitney Krutzfeldt via SMP/Shoes-Love & Light Photographs via SMP/

Kdo by neměl rád šedou? Šedou potřebujeme ke každému ročnímu období a zde je PANTONE 16-3905 Lilac Gray.

svatebni_barvy_jaro_2016_05

Zdroj: Vše -Photogen Inc. Via SMP

Pokud plánujete vášnivou svatbu, tak je tu PANTONE 17-1564 Fiesta a v kombinaci s námořnickou modrou je ohromující.

svatebni_barvy_jaro_2016_01

Zdroj: Cocktail-Martha Stewart/Others-Belle and Chic

Zde je další neutrální barevné schéma pro rok 2016. PANTONE 15-1040 Iced Coffee (ledová káva) skvěle funguje s většinou dalších barev. Přidejte například zelenou a získáte překrásnou přírodní kombinaci.

svatebni_barvy_jaro_2016_08

Zdroj: detaily zde

PANTONE 15-0146 Green Flash (zelený záblesk) jako odstín zelené je na svatbách hojně používán. Ovšem když přidáte námořnickou modř, tak dostanete skvělé barevné spojení.

svatebni_barvy_jaro_2016_07

Zdroj: Bridesmaids&Groom-L Hewitt Photography via SMP/Bouquet- Will Hartl via Brides Magazine/Table Settings-Mod Wedding/

Doufám, že vám tyto krásné barvy a fotografie, i v tak zachmuřeném počasí, navodili pocit nadcházejícího jara a snad vám pomohou v těžkém rozhodování. Přeji hodně štěstí…